Antalya Yüz Germe Nedir, Nasıl Yapılır? | Op.Dr.Onur Serin

Yüz Germe ( Yüz Gerdirme) Ameliyatı Hakkında En Çok Merak Edilenler

Son yıllarda giderek daha popüler hale gelen bir ameliyattır. Orta yaşı geçen bireylerin yüz boyun bölgesinde sarkmalar artık dolgu, yağ transferi ve ip askılama yöntemleri ile giderilemeyecek hale geldiğinde yapılır. Gerçekten uygun hasta seçildiğinde mükemmel bir yüz gençleştirme ameliyatıdır. Bireyleri bu ameliyatla 15-20 yıl geriye götürmek mümkündür. Genellikle Boyun germe, alt ve üst göz kapağı estetiği ve yağ transferi ile beraber yapılır.

Yüz Germe Ameliyatı sonucu kalıcı mıdır?
Yüz germe ameliyatında derinin altındaki SMAS tabakası da gerilir ve deriye yük bindirilmez. Dolayısı ile yüz germe ameliyatının sonucu kalıcı denilebilir. En azından ameliyat sonrası getirdiğimiz yaştan yaşlanmaya devam edersiniz ve akranlarınızla aranızdaki farkı hep korursunuz.

Yüz Germe Ameliyatı genel anestezi altında mı yapılıyor?
Aslında İsviçre’de eğitim aldığım klinikte bu ameliyatı derin sedasyon ve lokal anestezi altında yapıyorduk. Lokal anestezi altında olabileceği her ne kadar kulağa hoş gelse de Genel Anestezi, hasta ve doktor konforu açısından daha iyidir.

Yüz Germe Ameliyatı olmak için kaç yaşında olmak gerekir, alt ya da üst yaş sınırı var mıdır?
Hastalarımızın düşündüğü gibi yüz germe ameliyatı için belli bir yaşı geçmeye gerek yoktur. Önemli olan kronolojik yaş değil biyolojik yaştır. Ayna karşısında ellerinizle yüzünüzü ve boynunuzu yukarı doğru astığınızda çok fazla değişiklik görüyorsanız bu ameliyattın sonuçlarından memnun kalacağınızın kanıtıdır.Yüz Germe Ameliyatı ilerleyen yaşlarda tekrar yapılabilir mi?
Evet.

Daha önce yüz bölgesine yapılan dolgu , askılama ve ulthera gibi işlemler ameliyatın yapılmasına engel midir?
Hayır.

Yüz Germe Ameliyatı nın izleri nasıldır?
İzlerin çoğu saç içinde ve kulak arkasında kalmaktadır. Kulak önünde olan izler de neredeyse belli belirsizdir. Hastalarımız saçlarını toplasa bile bu izler dikkat çekmemektedir.

Yüz Germe Ameliyatının riskleri nelerdir?
Anesteziye ait riskler dışında bu ameliyatın nadir ama korkulan bir riski yüz sinirlerinin zarar görme ihtimalidir. Çünkü böyle bir durumda kısmi yüz felci denilen bir durumla karşı karşıya kalınır. Diğer bir risk ise kanamadır.

Yüz Germe Ameliyatı ortalama kaç saat sürer?
Genellikle boyun germe, üst ve alt göz kapağı estetiği ile birlikte yapılır ve ortlama 4-5 saat sürer.
Yüz Germe Ameliyatı sonrası hastanede kaç gün kalınır ve iyileşme süresi nedir?
Yüz boyun germe ameliyatı sonrası sadece bir gece hastanede kalınır. Taburcu olunan günün ertesi günü normal duş alabilirsiniz. İlk birkaç gün biraz şişliğiniz olabilir. Genellikle ağrısız bir ameliyat sonrası süreç vardır. Yedinci gün dikişlerinizin yarısı onuncu gün tamamı alınmış olur. Yani bir hafta sonra sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?
Her ameliyatta olduğu gibi kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar, bitkisel çaylar iki hafta öncesinden sonlandırılmalıdır. Sigara içen bireylere yaklaşık bir ay öncesinden sigarayı bırakmalarını önermekteyiz.

Yüz Germe Ameliyatı sonrası nelere dikkat emeliyim?
İki üç gün evde istirahat dışında dikkat emeniz gereken bir konu yoktur. Spor aktivitelerini iki hafta kadar durdurmanız yeterli olacaktır.

Yüz Germe Ameliyatı olmadan yüz gençleştirme olmaz mı?
Elbette ameliyatsız yüz gençleştirme başlığı altında birçok yöntem ve cihaz kullanılmaktadır. Ancak bunların hiçbiri, yüz germe hak eden bir hasta için çare değildir. Yapılacak işlemler çok az sonuçlar verir ve tamamı kısa süreli ve geçicidir. Bu yüzden ,hastaların yüz gençleştirme ile ilgili mutlaka bir estetik cerrahtan fikir almalarını tavsiye ederim.

Yüz Germe Ameliyatı başka ameliyatlarla birlikte yapılabilir mi?
Zaten genellikle boyun germe, göz kapağı estetiği bu ameliyatla birleştirilir. Yine başka esetik ameliyatlar da kritik anestezi süresi oluşturmayacak ise birlikte yapılabilir.
Bizimle irtibata girerek detaylı bilgi alabilirsiniz irtibat numaramız; +90 505 687 19 09Randevu Formu

İletişim formumuz aracılığı ile randevu talebinde bulunabilir, cerrahi işlemler hakkında bilgi alabiliriniz.

Randevu Formu